PRAMOGA ,,JUDĖK IR BŪSI SVEIKAS“

Puikus rugsėjo mėnesio oras leido ilgėliau vaikams būti kieme: sportuoti, žaisti, pramogauti gryname ore. ,,Bitutės“ ir ,,Gandriukų“ grupės pramoga ,,Judėk ir būsi sveikas“, prasidėjo nuo mankštos ir grupių prisistatymo. Vaikai lenktyniavo su kamuoliais, žaidžiant žaidimus ,,Kas daugiau“, ,,Kas pataikys į ratą“; važinėjo dviratukais, paspirtukais,  lenktyniavo ,,Kas pirmas“. Visi buvo geros nuotaikos.

Auklėtoja Regina Baranovska

 


 

PRAMOGA „ ŽAIDŽIAME KARTU“

 Rugsėjo 28d . visi susirinkome kieme žaidimų eikštelėje pabendrauti ir pažaisti. Kiekviena grupė stengėsi pristatyti savo žaidimą ir pakviest žaisti darugus. Šventę pradėjome  mankšta. Žaidėme žaidimus kuriuos vaikai žaidžia dabar tai: „ Kiškelis“, „ Vilke vilke, kiek valandų“. O taip pat žaidimus kurios žaidė kažkada vaikų tėveliai tai-  „ Alibaba“, „Gelbėk broleli“ , „ Varlytė“ , „Klasės“. Labai smagiai praleidome laiką, vaikams patiko žaist senų laikų žaidimus. 

Priešmokyklinio ugdymo prdagogė

Renata Rusakovienė

 


 

 

RŪDIŠKIŲ VAIKŲ LOPŠELIS – DARŽELIS „PASAKA“

RENGINYS „KALBĖTI GALIU VISAIP“ EUROPOS KALBŲ DIENAI PAMINĖTI

Rugsėjo 26 dieną salėje su visais darželio vaikais,,Gandriukų" ir ,,Boružėlės" grupių priešmokyklinukai  paminėjo Europos kalbų dieną: vaikai ryto sueigos metu mokėsi sveikintis kitomis kalbomis - angliškai, rusiškai, lenkiškai, latviškai, itališkai, prancūziškai. Mokantys rusų ir lenkų kalbas, bendravo tarpusavyje, klabėdami šiomis kalbomis. Žiūrėjo  ir klausėsi lenkiškos dainelės apie varlytę, latviškos dainelės apie vištytes, angliškos dainelės apie autobusiuką. Vaikai paklausę dainelių bandė atspėti kokia kalba dainavo. Gabrielė iš "Boružėlės" grupės padeklamavo rusiškai ketureilį. Auklėtoja Aldona deklamavo ukrainiečių kalba. Meninio ugdymo pedagogė Gražina dainavo latviškai ir esperanto kalba. Vėliau vaikai šoko skambant ispaniškos muzikos ritmams. Renginį baigėme lietuvių liaudies muzikiniu rateliu - žaidimu.

Jungtinės priešmokyklinės„Gandriukų“ grupės auklėtoja Albina Zakšauskienė

Priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogas Aldona Stalmačionokienė

 


 

Akcija „Apibėk mokyklą“

Rūdiškių vaikų lopšelyje – darželyje „Pasaka“

2017 rugsėjo 20 d.- spalio 4 d.

Logotipas - Copy 1 

Sveikatos ir ligų prevencijos centras (SMLPC) inicijavo akciją ,,Apibėk mokyklą" ir pakvietė visų ugdymo įstaigų ugdytinius, pedagogus bei kitus darbuotojus kiekvieną dieną išbėgti į lauką ir apibėgti aplink savo mokyklą.  Apsisprendėme dalyvauti akcijoje ir lopšelio-darželio ,,Pasaka" bendruomenė, todėl nuo rugsėjo 20 d. iki spalio 4 d. kasdien, pagal galimybes, apibėgdavome ar apeidavome savo darželį.

 

begimas1 

begimas2


 

SIEKDAMI POKYČIO, TURIME ĮVARDINTI PROBLEMAS

2017-06-26

Rūdiškių vaikų lopšelio - darželio ,,Pasaka" komanda (direktorė Diana Šeštokienė, pavaduotoja

ugdymui Vilma Vilkancienė, auklėtoja Albina Zakšauskienė) atstovauja Trakų rajono ikimokyklinio

ugdymo įstaigas Lyderio laiko 3  projekte.       SKAITYKITE


Trakų rajono Švietimo viešųjų paslaugų vartotojų patenkinimo indekso

tyrimas ir ataskaita 

AUKLĖTOJŲ PADĖJĖJOS – VAIKŲ UGDYMO PROCESO DALYVĖS

2017-06-07

 

Ikimokyklinis ugdymas – tai pagrindas tolesnei vaiko sėkmei. Tiek tėvai, tiek ir ikimokyklinių įstaigų darbuotojai siekia, kad vaikas darželyje jaustųsi saugus ir padedamas suaugusiųjų tyrinėtų jį supantį pasaulį, augtų kurdamas pozityvius santykius tiek su artimaisiais, tiek su ugdytojais bei bendraamžiais. Mažieji reikalauja itin daug dėmesio ir meilės. Kaip tai užtikrinti, kai auklėtoja viena, o mažųjų visas būrys? Į pagalbą ateina auklėtojų padėjėjos. Manome, kad auklėtojų padėjėjos, švelniai vadinamos auklytėmis, dar daugiau padėtų auklėtojoms, jei mes joms sudarytume sąlygas tobulėti bei suteiktume žinių ir gebėjimų, kurie būtini šiame atsakingame, bet labai svarbiame darbe.

 

 Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Socialinės edukacijos fakulteto dėstytoja doc.dr. Sigita Burvyte parengė ir akreditavo 24 ak. val. programą ,,Ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtojų padėjėjos – vaikų ugdymo proceso dalyvės‘‘, kurią dabar įgyvendina VšĮ Trakų švietimo centras.  Seminarų dalyvės supažindinamos su šio amžiaus tarpsnio vaikų vystymosi ypatybėmis, krizėmis ir kaip padėti vaikui jas įveikti. Lektorė S. Burvytė didelį dėmesį skiria pozityviai tėvystei, tad mokymų metu naudoja daug gyvenimiškų pavyzdžių, taiko aktyvius mokymo metodus.  Tikimės, kad po mokymų auklėtojų padėjėjos jausis tvirčiau ir galės aktyviau įsijungti į ugdymo procesą

 


 

 

 

 


 

PRIEŠMOKYKLINUKŲ ,,PROTO MŪŠIS"

DSCN9653 DSCN9658

DSCN9659 DSCN9660

DSCN9661 DSCN9668

 2017 ŠOKIS ŽEMEI pasaulinės Žemės dienos proga

 

Šokome Rūdiškių vaikų lopšelio – darželio ,,Pasaka“ vaikai ir suaugę. Kadangi šokis buvo šokamas po filmuko apie Žemės problemas, tai ir šią dieną šokamas šokis Žemei įgavo prasmę. Nors šokio mokymuisi turėjome nedaug laiko, vaikai buvo susikaupę, labai stengėsi ir …jiems pavyko. Vaikų mintys po šokio stebino nuoširdumu ir Žemės problemų giliu vaikišku supratimu.
Manau šokis tikrai prisidėjo prie mūsų puoselėjamų ,,Darnios mokyklos“ idėjų sklaidos.

Žinutė iš

Apkabinkime-zeme3

http://apkabinkimezeme.lt/vilniaus-apskrities-istaigos/


 


 

ATMINTIS GYVA, NES LIŪDIJA

SAUSIO 13-OSIOS PAMINĖJIMAS

Padeka

sausio13 11

sausio 13 3  sausio13 4 sausio 13 13


sausio13 2

  sausio13

 


 

ATSISVEIKINIMAS SU KALĖDINE EGLUTE

atsisveikinimas su eglute 2017